Az orgona diszpozíciója

2. Bourdon 8' (komb. 1.)
GO / PED
POS / PED

I. man. Positif (C, D-g''')

3. Bourdon 8'
4. Flute 4'
5. Nazard 2 2/3'
6. Quarte de Nasard 2'
7. Tierce 1 3/5'
8. Larigot 1 1/3'
9. Cromorne 8'
10. Voix humaine 8'
Tremolo

II. man. G.O. (C, D-g''')

11. Montre 8'
12. Bourdon 8'
13. Prestant 4'
14. Doublette 2'
15. Plein jeu III 1'
POS / GO

III. man. (c'-g''')

16. Cornet V 8'
Rossignol

A csúszkaládás orgona játék- és regisztertraktúrája tisztán mechanikus rendszerű. A fújtatómotor és a két ékfúvó az orgona mögött, a toronyban foglalnak helyet. Az orgonaszekrény, a játszószekrény, a szélládák és a fasípok tölgyfából készültek. A manuálbillentyűkön csont- és ébenfafeltét található. Az ónsípok 10 és 80 %-os ónötvözetből valók. Az orgonában 37 homlokzati síp, 820 belső ónsíp, 63 fasíp és 110 nyelvsíp, összesen 1030 síp foglal helyet. A hangszer teljes egészében magyar termék, a fújtatómotor kivételével minden alkatrész műhelyünkben készült. A hangolás magassága 415 Hz/18 oC. Az orgona felépítése összesen 6500 munkaórát vett igénybe, az intonálása pedig körülbelül 300 órát.

Őszinte nagyrabecsüléssel tekintünk a megrendelő Egyházközség áldozatkészségére és elszántságára. Szívből köszönjük Bertrand Cattiaux orgonaépítő és közvetlen munkatársa, Laurent Anen értékes instrukcióit a sípméreteket és a hangszer konstrukcióját illetően, továbbá azt az önzetlen munkát, amivel jelentős részt vállaltak az orgona helyszíni intonációjában. Kívánjuk, hogy az egyévi munkánkkal felépített orgona a vele szemben támasztott követelményeknek hosszú távon megfeleljen, valamint, hogy kiválóan szolgálja az egyházközség, a balatoni térség - és különleges adottságainál fogva - az ország zenei életét.